E10-es üzemanyag

Motorral, motor hűtéssel, üzemanyag ellátással és kenőanyagokkal kapcsolatos témák.

Re: E10-es üzemanyag

HozzászólásSzerző: tom850 » 2020.05.13. 17:35

Veterán Autó és Motor újság 2020/3. szám, 38. oldal. Van benne ötlet a használatra és a leállítás időszakára is. Szerintem jó cikk.

Én már az E10-es benzin bevezetése előtt is a 100-as ( a valóságban 98-as ) oktánszámú üzemanyagot használtam és azóta is azzal járok. Mindenféle átállítás ( gyújtás, porlasztó ) nélkül, a gyári értékekkel jól működik vele a motor, nem jelentős, de észrevehető teljesítménynövekedéssel. Szivárgást, a benzincső szétmállását nem tapasztaltam. A tankot belül nem láttam, szerintem még nem volt tisztítva. Egy sima, csőbe köthető, átlátszó műanyag szűrő van beiktatva a szivattyú elé. Ólompótló adalékot minden tankoláskor teszek bele. Fiat 850 limousine típusú autóm van, alapkivitel ( 25 kW/34 LE ).

A cikkben többek között szó van arról is, hogy ezek a járművek általában hobbicélokat szolgálnak, az ennek megfelelő futásteljesítménnyel és igénybevétellel, tehát nem napi használatban vannak. Az E10-es benzin egyik kellemetlen tulajdonsága, hogy megköti a levegő páratartalmát és meg is tartja. Ez korróziót okoz az egész üzemanyagrendszerben. Ha hosszabb ideig nincs használva a jármű ( téli időszak, karantén stb. ), akkor kellemetlen hatásai lehetnek. Ha egy túrán el lesz használva a tankolt mennyiség, akkor lehet E10-est tankolni, de lehetőleg ne maradjon a rendszerben. A prémium üzemanyag magasabb árát kompenzálhatja az esetleges fogyasztáscsökkenés, illetve a kevesebb futott kilométer.
tom850
Egyesületi tag
Egyesületi tag

Jármű típusa: FIAT 850 Limousine

Re: E10-es üzemanyag

HozzászólásSzerző: Akos » 2020.05.13. 15:52

Megjelent az E5-pótló ! :)

https://spuri-adalek.hu/
2005.május.-2015.május: 10 éves a Klub / Egyesület! :) / / / / / 2006. szeptember - 2016. szeptember: 10 éves a Körös Völgyi Veterán Találkozó ! :)
Akos
Egyesületi tag
Egyesületi tag

E10-es üzemanyag

HozzászólásSzerző: szemkeoa » 2019.12.19. 21:38

Sziasztok!

Nem tudom, másban felmerült-e a kérdés, hogy jó-e az új E10-es benzin a 850-eseinkbe. Több cikket is elolvastam a neten, és bár nem pánikoltam be, nem is nyugodtam meg: inkább az szűrődött le bennem, hogy nem jó, sőt inkább árt neki. Az ezt magyarázó cikkek némelyike erre a német oldalra mutogatott, ahol egyértelműen az jött ki, hogy nem kóser a dolog... https://www.e10tanken.de/. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre, és előre is köszönöm.

Üdv,

Sz. András
szemkeoa
Egyesületi tag
Egyesületi tag

Vissza: Motor